petrtour.cz@gmail.com

+420 777 212 414

 

Karlovy Vary a hrad Loket

We're sorry, the content you requested has not been translated into русский. Displaying content in English language.

По стране

По типу

По продолжительности

Navštivte s námi klenoty Západních Čech - světoznámé lázeňské město Karlovy Vary a majestátní gotický hrad a malebné městečko Loket .

400 крон

Зарезервировать 

Navštivte s námi klenoty Západních Čech - světoznámé lázeňské město Karlovy Vary a majestátní gotický hrad a malebné městečko Loket .

Karlovy Vary - nejznámější české lázně - leží v malebném údolí u soutoku Ohře a Teplé. Vyvěrají tady několik desítek termominerálních pramenů. Třináct pramenů je zachyceno a používá se pro pitnou kuru. Během prohlídky města se seznámíme s jeho historií, projdeme nádhernými kolonádami, zastavíme se u nejdůležitějších pramenů. Podíváme se i do podzemí Vřídla, kde se vyrábějí karlovarské růže.

Hrad Loket se tyčí na vysoké skále nad řekou Ohře. Střežil České království již v XIII století a svého času patřil k nejpevnějším hradům Střední Evropy. Význam hradu potvrdil také Karel IV., který ač zde byl v útlém věku vězněn, na Loket nezanevřel, často v něm pobýval a Loket dokonce zařadil mezi města, která nesmějí být nikdy české koruně zcizena. Během prohlídky navštívíme výstavu porcelánu z produkce okolních továren, prohlédneme interiéry paláce a zavítáme také do podzemí, kde pohybující se figuríny v životní velikosti předvádí různé způsoby mučení spolu s nervy drásajícím zvukovým doprovodem.

Cena zahrnuje:

Dopravu luxusním autobusem značky Man, Mercedes nebo Setra (WC, TV, klimatizace, polohovatelné sedačky, bezpečnostní pasy), služby českého průvodce.

Cena nezahrnuje:

Oběd, vstupné do hradu Loket (děti a studenti 95 Kč), vstupné do podzemí vřídla (děti do 15 let - 45 Kč, studenti do 26 let - 75 Kč).

Podmínky:

Cena platí při minimálním počtu 40 platících osob + 3 osoby zdarma.

8:00
Odjezd z Prahy
10:30
Příjezd do Lokte
10:30 - 12:30
Návštěva hradu
12:30 - 13:30
Oběd (fakultativně)
13:30 - 14:00
Přejezd do Karlových Varů
14:00 - 16:00
Prohlídka města: budova Hlavní pošty, Sadová, Tržní, Mlýnská kolonády, Vřídlo, podzemí (pouze od dubna do října), kostel Marie Magdaleny, Grandhotel Pupp
16:00 - 18:00
Návrat do Prahy

Uvedené časy jsou orientační a mohou být ovlivněny dopravní situací na trase, počasím apod.