info@petrtour.cz

+420 777 212 414

 

Tábor a muzeum čokolády

By Country

By Type

By Duration

Vydejte se za historii husitského hnutí do Tábora. Pravě z tohoto starobylého města vyráželi husité na své vítězné výpravy.

CZK 400

Book 

Vydejte se za historii husitského hnutí do Tábora. Pravě z tohoto starobylého města vyráželi husité na své vítězné výpravy. Během prohlídky historického centra města se seznámíme se slavnou minulostí Tábora, projdeme křivolakými uličkami, podíváme se na malebné měšťanské domy a gotickou radnici. Také navštívíme husitské muzeum,  kde si budeme moci vyzkoušet třeba kroužkovou košili. Zavítáme i do středověkých sklepů pod Žižkovým náměstím.    

Odpoledne přejdeme od husitů k poněkud mírumilovnějším tématům a navštívíme místní muzeum čokolády a marcipánu. Tady prohlédneme expozici, která mapuje historii čokolády, její pěstování a zpracování, dále pak historií obalů, reklamních plakátu, nádobí. V druhé častí muzea uvidíme vyrobené z marcipánu modely náměstí a některých táborských budov, marcipánové šatičky pro panenky a spoustu dalšího. Nakonec vyzkoušíme výrobu čokoládových pralinek nebo marcipánových figurek.

Cena zahrnuje:

Dopravu luxusním autobusem značky Man, Mercedes nebo Setra (WC, TV, klimatizace, polohovatelné sedačky, bezpečnostní pasy), služby českého průvodce.

Cena nezahrnuje:

Oběd, vstupné do Husitského muzea, vstupné do muzea čokolády a marcipánu.

Podmínky:

Cena platí při minimálním počtu 40 platících osob + 3 osoby zdarma.

8:00
Odjezd z Prahy
9:30
Příjezd do Tábora
9:30 - 12:30
Prohlídka města a návštěva Husitského muzea
12:30 - 13:30
Oběd (fakultativně)
13:30 - 16:00
Návštěva muzea čokolády a marcipánu
16:00 - 17:30
Návrat do Prahy

Uvedené časy jsou orientační a mohou být ovlivněny dopravní situací na trase, počasím apod.