info@petrtour.cz

+420 777 212 414

 

Kutná Hora a Český Šternberk

By Country

By Type

By Duration

Vydejte se s námi do majestátního hradu Český Šternberk a do města UNESCO Kutné hory.

CZK 450

Book 

Vydejte se s námi do majestátního hradu Český Šternberk a do města UNESCO Kutné hory.

Kutnou Horu často nazývají pokladnicí českých králů. A není čemu se divit. Na konci XIII století se tady těžila třetina evropské produkce stříbra. Bývalé bohatství města se podepsalo na jeho vzhledu. Nacházejí se tady nádherné gotické památky. A od roku 1995 je Kutná Hora zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Během prohlídky města se podíváme do unikátní Kostnice, navštívíme velkolepý chrám sv.Barbary, dozvíme se, proč se místní mincovna nazývá Vlašský dvůr a proč kostel sv.Jakuba má pouze jednu věž, jak Kutná Hora nechtěně pomohla otevření univerzity v Lipsku a mnoho dalšího.

Hrad Český Šternberk se týče vysoko nad řekou Sázavou. Dodnes patří rodu Šternberků, který ho ve XIII století založil, a zachovává vnější gotickou podobu. Během prohlídky hradu navštívíte 15 místností bohatě zařízených mobiliářem z různých stylových období, poznáte významné členy šternberské rodiny a nahlédnete do jejich způsobu života. Seznámíte se také s unikátní kolekcí mědirytin z období třicetileté války, která je jednou z největších monotematických sbírek grafických listů v Evropě.

Cena zahrnuje:

Dopravu luxusním autobusem značky Man, Mercedes nebo Setra (WC, TV, klimatizace, polohovatelné sedačky, bezpečnostní pasy), služby českého průvodce.

Cena nezahrnuje:

Oběd, vstupné do Kostnice, katedrály Nanebevzetí Panny Marie a chrámu sv.Barbory (děti a studenti - 110 Kč, plné vstupné - 160 Kč), vstupné do hradu (děti do 15 let - 65 Kč, studenti - 85 Kč, plné vstupné - 125 Kč).

Podmínky:

Cena platí při minimálním počtu 40 platících osob + 3 osoby zdarma. 

8:00
Odjezd z Prahy
9:30
Příjezd do Kutné Hory
9:30 - 10:15
Prohlídka Kostnice a katedrály Nanebevzetí Panny Marie
10:15 - 12:00
Prohlídka historického centra Kutné Hory: chrám sv.Barbary, Hrádek, Vlašský Dvůr, kostel sv.Jakuba, Kamenný dům, gotická kašna atd.
12:00 - 13:00
Oběd (fakultativně)
13:00 - 14:00
Přejezd do Českého Šternberka
14:00 - 15:30
Prohlídka hradu
15:30 - 16:30
Návrat do Prahy

Uvedené časy jsou orientační a mohou být ovlivněny dopravní situací na trase, počasím apod.