info@petrtour.cz

+420 777 212 414

 

Drážďany a zámek Moritzburg

By Country

By Type

By Duration

Florencie na Labi nebo barokní perla Saska - tak bývají nazývány Drážďany. Město se pyšní majestátními paláci, velkolepými kostely a jedněmi z nejlepších muzeí v Německu.

CZK 550

Book 

Florencie na Labi nebo barokní perla Saska - tak bývají nazývány Drážďany. Město se pyšní majestátními paláci, velkolepými kostely a jedněmi z nejlepších muzeí v Německu.

Historické centrum Drážďan bylo skoro celé zničeno během bombardováni  v roce 1945. Po válce ale bylo pečlivě obnoveno. Tak že i dnes se můžeme pokochat nádhernou siluetou starého města.

Během pěší prohlídky historického centra Drážďan projdete Bruhlskou terasou, spatříte kostely Frauenkirche a Hofkirche, seznámíte se s dějinami světoznámého Zwingeru a Semperopery, zastavíte se u Fürstenzugu. Po prohlídce budete mít čas na návštěvu muzeí nebo na nákupy v Altstadtgalerii a obchodech na Pragerstrasse.

Nedaleko Drážďan se nachází nádherný zámek Moritzburg. Tento zámek vám určitě bude povědomý. Pravě tady se natáčela oblíbená pohádka Tři oříšky pro Popelku. Zámek je také známý svými bohatými sbírkami loveckých trofejí, čínského, japonského a míšeňského porcelánu. Unikátem Moritzburgu je tak zvaný Federzimmer - peřový salon, vyzdobeny peřím exotických ptáků. V období adventu se v zámku otevírá speciální vánoční výstava.

Cena zahrnuje:

Dopravu luxusním autobusem značky Man, Mercedes nebo Setra (WC, TV, klimatizace, polohovatelné sedačky, bezpečnostní pasy), služby českého průvodce.

Cena nezahrnuje:

Vstupenky do zámku Moritzburg (od 4,5 euro za osobu) a případné vstupenky do muzeí a galerií (Zwinger - 10 euro, zámek - 12 euro, Albertinum - 10 euro, klenotnice - 12 euro), stravování.

8:00
Odjezd z Prahy.
10:30
Příjezd do Moritzburgu.
10:30 - 11:30
Prohlídka zámku.
11:30 - 12:00
Přejezd do Drážďan.
12:00 - 13:30
Prohlídka města: Albertinum, Brühlova  terasa, Semperopera, Zwinger, Hofkirche, Fürstenzug - průvod králů, Frauenkirche.
13:30 - 14:30
Oběd (fakultativně).
14:30 - 16:30
Volný program.
16:30 - 18:30
Návrat do ČR.

Uvedené časy jsou orientační a mohou být ovlivněny dopravní situací na trase, počasím apod.