info@petrtour.cz

+420 777 212 414

 

Drážďany a Míšeňská porcelánka

By Country

By Type

By Duration

Florencie na Labi nebo barokní perla Saska - tak bývají nazývány Drážďany. Město se pyšní majestátními paláci, velkolepými kostely a jedněmi z nejlepších muzeí v Německu. Historické centrum Drážďan bylo skoro celé zničeno během bombardováni v roce 1945. Po válce ale bylo pečlivě obnoveno. Tak že i dnes se můžeme pokochat nádhernou siluetou starého města.

CZK 550

Book 

Florencie na Labi nebo barokní perla Saska - tak bývají nazývány Drážďany. Město se pyšní majestátními paláci, velkolepými kostely a jedněmi z nejlepších muzeí v Německu. Historické centrum Drážďan bylo skoro celé zničeno během bombardováni  v roce 1945. Po válce ale bylo pečlivě obnoveno. Tak že i dnes se můžeme pokochat nádhernou siluetou starého města.

Během pěší prohlídky historického centra Drážďan projdete Bruhlskou terasou, spatříte kostely Frauenkirche a Hofkirche, seznámíte se s dějinami světoznámého Zwingeru a Semperopery, zastavíte se u Fürstenzugu. Po prohlídce budete mít čas na návštěvu muzeí nebo na nákupy v Altstadtgalerii a obchodech na Pragerstrasse.

Nedaleko Drážďan se nachází malebné městečko Míšeň. Pravě tady se v roce 1710 otevřela manufaktura, která začala vyrábět první evropský porcelán. Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen funguje do dnes. A návštěvníky Míšně mají možnost prohlédnout zajímavé museum se stovkami nádherných porcelánových výrobků a v ukázkových dílnách na vlastní oči uvidět, jak tyto výrobky vznikají.

Cena zahrnuje:

Dopravu luxusním autobusem značky Man, Mercedes nebo Setra (WC, TV, klimatizace, polohovatelné sedačky, bezpečnostní pasy), služby českého průvodce.

Cena nezahrnuje:

Vstupenky do muzea porcelánu (od 7 euro za osobu) a případné vstupenky do muzeí a galerií (Zwinger - 10 euro, zámek - 12 euro, Albertinum - 10 euro, klenotnice - 12 euro), stravování.

8:00
Odjezd z Prahy.
10:00
Příjezd do Drážďan.
10:00 - 11:30
Prohlídka města: Albertinum, Brühlova  terasa, Semperopera, Zwinger, Hofkirche, Fürstenzug - průvod králů, Frauenkirche.
11:30 - 12:30
Oběd (fakultativně).
12:30 - 14:30
Volný program.
14:30 - 15:30
Přejezd do Míšně.
15:30 - 16:30
Návštěva muzea porcelánu a ukázkových dílen.
16:30 - 19:00
Návrat do Prahy.

Uvedené časy jsou orientační a mohou být ovlivněny dopravní situací na trase, počasím apod.

Trip
Desired Departure Date
Number of Passengers*
Boarding Place*
First Name*
Last Name*
E-mail*
Phone Number
Notes