info@petrtour.cz

+420 777 212 414

 

Drážďany a Glaeserne Manufaktur

By Country

By Type

By Duration

Florencie na Labi nebo barokní perla Saska - tak bývají nazývány Drážďany. Město se pyšní majestátními paláci, velkolepými kostely a jedněmi z nejlepších muzeí v Německu.

CZK 550

Book 

Florencie na Labi nebo barokní perla Saska - tak bývají nazývány Drážďany. Město se pyšní majestátními paláci, velkolepými kostely a jedněmi z nejlepších muzeí v Německu. Historické centrum Drážďan bylo skoro celé zničeno během bombardováni  v roce 1945. Po válce ale bylo pečlivě obnoveno. Tak že i dnes se můžeme pokochat nádhernou siluetou starého města.

Neméně zajímavá je i moderní architektura Drážďan. Například od roku 2001 se přímo v centru města nachází unikátní budova Glaeserne Manufaktur. Volkswagen tady ručně vyrábí automobily své nejluxusnější značky - Phaeton. Přes průzračné stěny budete vidět výrobu jako na dlani.

Během pěší prohlídky historického centra Drážďan projdete Bruhlskou terasou, spatříte kostely Frauenkirche a Hofkirche, seznámíte se s dějinami světoznámého Zwingeru a Semperopery, zastavíte se u Fürstenzugu. Po prohlídce budete mít čas na návštěvu muzeí nebo na nákupy v Altstadtgalerii a obchodech na Pragerstrasse.

Cena zahrnuje:

Dopravu luxusním autobusem značky Man, Mercedes nebo Setra (WC, TV, klimatizace, polohovatelné sedačky, bezpečnostní pasy), služby českého průvodce, vstupné do skleněné manufaktury.

Cena nezahrnuje:

Vstupenky do Glaeserne Manufaktur (9 euro za osobu) a případné vstupenky do muzeí a galerií (Zwinger - 10 euro, zámek - 12 euro, Albertinum - 10 euro, klenotnice - 12 euro), stravování.

8:00
Odjezd z Prahy.
10:00
Příjezd do Drážďan.
10:00 - 11:45
Prohlídka skleněné manufaktury.
11:45 - 13:15
Prohlídka města: Albertinum, Brühlova  terasa, Semperopera, Zwinger, Hofkirche, Fürstenzug - průvod králů, Frauenkirche.
13:15 - 14:30
Oběd (fakultativně).
14:30 - 16:30
Volný program.
16:30 - 18:30
Návrat do Prahy.

Uvedené časy jsou orientační a mohou být ovlivněny dopravní situací na trase, počasím apod.

Trip
Desired Departure Date
Number of Passengers*
Boarding Place*
First Name*
Last Name*
E-mail*
Phone Number
Notes